Sve biljke se gaje u kontejnerima, te se stoga mogu kupiti u bilo koje doba godine.
Začinske biljke
Začinsko i lekovito bilje vrlo je pogodno za gajenje po principima organske poljoprivrede iz nekoliko razloga – lako se gaji, lepo izgleda i u mnogim slučajevima nema problema sa napadom štetočina i bolesti.Pored toga, gajenje začinskog i lekovitog bilja povećava raznovrsnost bašte, što je jedno od načela organskog sistema proizvodnje.
Biljke u saksijama - mnoge vrste začinskog i lekovitog bilja veoma dobro uspevaju u saksijama. Koriste se saksije različitih veličina na čije dno je potrebno staviti malo kamenja, a preko toga, saksiju do vrha napuniti odgovarajućim supstratom. Za ruzmarin supstrat je potrebno pomešati sa sitnim šljunkom ili peskom radi boljeg oceđivanja, jer ruzmarinu odgovara siromašno zemljište. Odnos šljunka/peska i zemlje je 1:5. Biljke u saksijama je potrebno često zalivati, naročito u vreme letnjih žega, kada se zalivaju svaki dan.
Mnoge vrste privlače korisne insekte koje imaju ulogu predatora, ili pak dolaze na šarenolike cvetove da uživaju u polenu i nektaru. Lekovito bilje obuhvata biljke koje se koriste za konkretne svrhe zbog svojih kulinarskih, medicinskih, aromatičnih i ukrasnih svojstava.Sadite biljke po sopstvenom ukusu, birajte ih zbog mirisa, lišća, kulinarskih svojstava ili jednostavno zbog lepote. Začinsko i lekovito bilje možete mešati i sa cvećem, žbunjem i povrćem, što su poželjne kombinacije u uslovima organske poljoprivrede.